RAPORT: „Medycyna laboratoryjna w Polsce – efektywność kosztowa”.

Szanowni Państwo,
niniejszym informujemy, że w dniu 20 czerwca 2017 opublikowany został raport pt. : „Medycyna laboratoryjna w Polsce – efektywność kosztowa”.

Raport prezentuje wyniki ponad dwuletnich prac Izby Producentów i Dystrybutorów Diagnostyki Laboratoryjnej (PDDL) oraz Deloitte Consulting i z kilku powodów jest unikalny na rynku polskim i światowym.

Jest to pierwsza tego rodzaju interdyscyplinarna analiza łącząca wiedzę medyczną i ekonomiczną. Wykorzystuje wiele źródeł informacji i danych, stosuje konserwatywne podejście do szacunków oraz zawiera analizę wpływu diagnostyki laboratoryjnej dla pięciu jednostek chorobowych, a dla dwóch z nich prezentuje modele ekonometryczne i analizę efektywności kosztowej.

Mamy nadzieję, że szczegółowa analiza przedstawiona w raporcie będzie inspirującym materiałem w kształtowaniu polityki zdrowotnej przez odpowiedzialne za to osoby i instytucje.

Wnioski i rekomendacje wskazują na zwiększenie korzyści dla pacjenta i systemu ochrony zdrowia, które przynoszą zmniejszenie deficytu wykonywanych badań, rozszerzenie ilości informacji diagnostycznej w decyzjach medycznych i zwiększenie wykorzystania potencjału medycznych laboratoriów diagnostycznych.

Załączniki do pobrania:

1) Streszczenie raportu: Medycyna laboratoryjna w Polsce – efektywność kosztowa

2) Executive summary: Laboratory medicine in Poland – cost efficiency

W przypadku zainteresowania pełną wersją raportu prosimy o kontakt z biurem IPDDL na adres e-mail: biuro@ipddl.com.pl 

Medycyna laboratoryjna w Polsce – efektywność kosztowa
(pełna wersja raportu):
Chcę uzyskać pełną wersję raportu
Aby uzyskać pełną wersję raportu „Medycyna laboratoryjna w Polsce – efektywność kosztowa” prosimy o wypełnienie poniższej ankiety, na podstawie której otrzymają Państwo dedykowany link dostępu do raportu.Proszę podać adres e-mail do wysłania specjalnego linka: